سنگ اونیکس و خواص آن

سنگ اونیکس یا عقیق سیاه همونطور که از اسمش پیداست یک سنگ زینتی خاص و البته پر طرفدار به رنگ سیاهه که بعضی وقتا ممکنه رگه‌های سفید یا قرمز هم داخلش داشته باشه.

این سنگ به خاطر رنگ خاصش و کنتراستی که با طلا و حتی سایر سنگ‌ها میتونه ایجاد کنه، همیشه یکی از گزینه های خوب و انتخاب های اول جواهر ساز ها برای کارای فاخر به شمار میره و جز اون دسته از سنگ‌های زینتی هستش که هم به شکل مات و هم به شکل براق در دسترس هستش، اما فرق این دو چیه؟

کاربرد انواع حالات سنگ اونیکس

معمولاً تو ساخت انگشتر طلا برای نگین انگشتر از اونیکس تراش خورده ی براق و تو ساخت گردنبند طلا و دستبند طلا از حالت مات این سنگ استفاده میشه.

دستبند اونیکس مات
دستبند اونیکس تراش خورده

قدمت سنگ اونیکس

اونیکس از جمله سنگ‌هاییه که قدمت استفادش به عنوان سنگ زینتی به زمان های خیلی دور و دوره امپراطوری یونان برمیگرده که البته خود کلمه اونیکس هم از زبان یونان باستان گرفته شده که به معنی پنجه یا ناخن هستش. توی مشرق زمین هم در طول تاریخ این سنگ همیشه مورد توجه بوده و ما اون رو به نام عقیق سیاه می شناسیم.

خواص درمانی

به علاوه بعضی‌ها هم معتقد هستن که این سنگ یه سری خواص و تأثیرات مثبت روی بدن داره از جمله دفع چشم زخم و انرژی‌های منفی، افزایش اعتماد به نفس، کمک به پروسه گردش خون و…

به طور کلی این سنگ با زیبایی و جذبه فوق العادش همیشه تو صنعت ساخت جواهر مورد توجه بوده و با توجه به گیرایی اش و رنگ سنگین و دلربایی بی نظیرش، همیشه طرفدارای خاص خودش رو هم داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *